Twoja szkoła hiszpańskiego

stworzona z pasji i zamiłowania

Viva la vida została stworzona z pasją i zamiłowaniem do Hiszpanii i jej bogatej kultury. Założenie i prowadzenie szkoły języka hiszpańskiego stało się naszym marzeniem, dlatego w każde działanie wkładamy dużo serca i zaangażowania, starając się w jak największym stopniu spełniać oczekiwania naszych klientów.

Jesteśmy na rynku od 2016 r. i od tego czasu szkoła cały czas się rozwija, oferując coraz więcej kursów, tych stacjonarnych jak i on-line, oraz wydarzeń związanych z hiszpańską kulturą. Lektorzy prowadzący zajęcia posiadają wieloletnie doświadczenie w nauczaniu zarówno dzieci jak i dorosłych, a do tego w każdym możliwym momencie korzystają z dodatkowych szkoleń, które pozwalają zwiększyć ich kompetencje w sferze nauczania.

Naszym priorytetem jest komunikacja zarówno w j. hiszpańskim, więc już od pierwszego spotkania staramy się, aby zajęcia prowadzone właśnie w tym języku, jak i po polsku, ponieważ zależy nam na nawiązaniu relacji z naszymi uczniami. Ważne jest dla nas, aby każdy czuł się swobodnie, a nasze kursy, pomimo, że są związane z nauką, były przyjemnym oderwaniem od codziennych obowiązków.

DSC_1315
DSC_1255
DSC_1484
DSC_1489
SZKOŁA Z CERTYFIKATEM

Jesteśmy szkołą z licencjonowaną metodą dla dzieci „Colorin Coloraado” i posiadamy odpowiednie szkolenie w tym zakresie, a także w nauczaniu j.hiszpańskiego dla dorosłych metodą naturalną „Arcoiris” Certyfikat Colorin Coloraado.

NIETYPOWE KONWERSACJE

Dla osób, które wolą mniej tradycyjną metodę nauki, prowadzimy konwersacje w kawiarni Kofeina w centrum Gdyni. Idealne dla osób, które chcą się spotkać, miło spędzić czas i po prostu porozmawiać po hiszpańsku, przy filiżance pysznej kawy.

NATIVE SPEAKER

Dzieci mają możliwość nauki z Native speakerem, z wieloletnim doświadczeniem w pracy z najmłodszymi, dzięki czemu już od pierwszych zajęć uczą się pokonywać barierę językową i wsłuchują się w akcent rodowitego Hiszpana.

Kwalifikacje

Bardzo cenimy sobie rozwój i podnosimy nasze kwalifikacje uczestnicząc w różnego rodzaju kursach i konferencjach językowych. Z każdego warsztatu wychodzimy z dawką nowej wiedzy i pomysłami, które z chęcią wprowadzamy podczas zajęć, tak aby lekcje były dla Was ciekawe i inspirujące.

O metodzie

Colorín Colorado

U nas dzieci w wieku 6-12 lat uczą się przy wykorzystaniu metody „Colorin Colorado”.

Jest to wspaniała, bardzo przemyślana i kompletna metoda, która pozwala osiągnąć szybkie efekty w krótkim czasie, a że nauka odbywa się poprzez zabawę, dzieci z wielką chęcią i zaangażowaniem uczestniczą w każdych zajęciach.

Jakie są najważniejsze cechy a jednocześnie zalety metody:

 • Metoda komunikacyjna – Na każdych zajęciach dzieci tworzą krótkie dialogi z wykorzystaniem nowo poznanych słów i pytań.
 • Metoda elastyczna – Polega na docenieniu ucznia za jego postępy oraz motywacji dziecka do nauki oraz dostosowaniu rytmu zajęć do potrzeb kursantów
 • Metoda ciekawa – W książce dobrano takie tematy, które są przydatne w komunikacji, ale i odpowiadają zainteresowaniom dzieci, dzięki czemu zapamiętywanie sprawia im radość.
 • Metoda foto-reporterska – Dziecko staje się bohaterem książki. W podręczniku pojawiają się elementy, dzięki którym uczeń poprzez np. wklejenie swojego zdjęcia staje się częścią historii podręcznika. Pozwala to na zwiększenie zainteresowania dziecka nauką.
 • Metoda Gardner friendly – Kładąca nacisk na aktywność poprzez różne formy pracy wymagające ruchu: bieganie, skakanie, tańczenie, ale i recytowanie, śpiewanie oraz liczenie.
 • Metoda dramy – Dzieci odgrywają wiele scenek i wcielają się w różne role, przez co łatwiej zapamiętują poznany materiał.
 • Metoda pozytywna – Jeśli dziecko zwraca się do nas po hiszpańsku, to nasza odpowiedź jest zawsze TAK. To je stymuluje i zachęca do używania języka obcego.

Colorín Colorado to nie tylko nauka, to hiszpańska przygoda dla najmłodszych!

Więcej informacji o metodzie znajda państwo tutaj.

Dlaczego warto wybrać

właśnie nas?

Profesjonalna kadra

Każdy z naszych lektorów posiada doświadczenie w nauczaniu, a co najważniejsze- uczy bo lubi, a nasze zaangażowanie i kompetencje potwierdzone są certyfikatami.

Szybkie efekty

Już po pierwszych zajęciach kursanci mają za sobą dialogi po hiszpańsku a dzięki częstym powtórkom, są w stanie uczynić szybkie postępy.

Indywidualne podejście

Staramy się spełniać w jak największym stopniu oczekiwania naszych klientów, dlatego zarówno zajęcia grupowe jak i indywidualne prowadzone przy uwzględnieniu potrzeb naszych kursantów.

Bezkonkurencyjna jakość

Wszystko co robimy, robimy z pasji, najlepiej jak potrafimy, z wielkim zaangażowaniem w każdy powierzony nam projekt, a to wszystko w przystępnych cenach.

Nasza misja

Dostarczanie ludziom radości poprzez naukę j. hiszpańskiego, wzbudzanie zaangażowania i pasji do odkrywania nowej kultury i czerpania przyjemności z czasu spędzonego z j. hiszpańskim.

Chcemy zarażać pozytywną energią i hiszpańskim temperamentem.

Nasi

nauczyciele

DSC_1282
Ivan
lektor

Hola, jestem Hiszpanem, pochodzę z Ceuty i prowadzę zajęcia zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Posiadam  wieloletnie doświadczenie na stanowisku animatora czasu wolnego, dzięki czemu mam mnóstwo pomysłów na gry i zabawy, które wykorzystuję podczas kursów. Uwielbiam pracować z dziećmi, komunikować się z nimi w j. hiszpańskim już od pierwszych zajęć i obserwować ich radość oraz entuzjazm z każdego wypowiedzianego słowa 🙂

DSC_1234
Marlena
właścicielka szkoły oraz lektor

Jestem właścicielką a jednocześnie lektorką w szkole “Viva la vida”. Języka nauczyłam się podczas pobytu w Hiszpanii. Tam uczęszczałam na studia oraz pracowałam przez wiele sezonów jako animatorka czasu wolnego. Posiadam doświadczenie w nauczaniu oraz certyfikat dele z języka hiszpańskiego. Uwielbiam pracować z ludźmi, zarówno z dorosłymi jak i dziećmi. Prowadzenie szkoły jest spełnieniem moich marzeń, a rozwój szkoły pozwala mi dostrzec, że to co robię daje wartość innym, sprawia im radość a to jako założycielce szkoły, sprawia największą satysfakcję i dostarcza motywację do dalszych działań. W wolnym czasie szkolę się, czytam i słucham hiszpańskiej muzyki 😉

fbt
Mariana
lektor

Hola a todos 🙂 Mam na imię Mariana i pochodzę z Meksyku. Jestem osobą dynamiczną i komunikatywną, lubię nawiązywać dobre relacje z ludźmi i dzielić się swoją wiedzą w przyjemnym i zabawnym otoczeniu. Interesują mnie kreatywne metody i spersonalizowane strategie uczenia się. Nauczanie postrzegam jako ekscytującą podróż, w której zarówno uczeń, jak i ja zabieramy coś wartościowego.

Zajęcia stacjonarne

Gdynia Cisowa
ul. Janowska 18

Środy, w godzinach:

 • 17:00- 18:30 poziom B1
 • 18:40- 20:10 poziom A2

 

Czwartki, w godzinach:

 • 17:00-18:30- poziom A1
 • 18:40-20:10 poziom A1+
 • 17:45-18:30 dzieci 6-7 lat (kontynuacja nauki)
 • 18:40-19:40- dzieci 10-12 lat (kontynuacja nauki)

Suchy Dwór
Przedszkole Jaworek
ul. Sowia 4

Wtorki, w godzinach:

 • 15:30- 16:00 grupa przedszkolna
 • 16:10- 17:10 dzieci 7-8 lat (kontynuacja nauki)
 • 17:15-18:15 dzieci 10-12 lat (kontynuacja nauki)

Gdynia Dąbrowa
Szkoła Podstawowa nr 47
ul. Nagietkowa 73

Wtorki, w godzinach:

 • 19:00-20:30 – zajęcia w ramach Budżetu Obywatelskiego Gdynia

 

Środy, w godzinach:

 • 17:00- 18:00 dzieci 9-11 lat (kontynuacja nauki)
 • 18:10-19:10- dzieci 12-13 lat (kontynuacja nauki)