fbpx
Konwersacje w języku hiszpańskim

Konwersacje w języku hiszpańskim – dlaczego tak istotne?

Kursy hiszpańskiego dla dzieci online

Czy wiecie, że aż 98% naszych kursantów, uczy się języka… bo chce. Nie przygotowują się do egzaminów, nie myślą o certyfikatach, maturze czy pracy. Chcą po prostu zrobić coś dla siebie i przyjemnie spędzić czas uczęszczając na konwersacje w języku hiszpańskim. Na moment oderwać się od swoich obowiązków i nie myśleć o natłoku spraw do zrobienia. Zadziwiające jest dla mnie to, że te powody dostarczają tyle motywacji i determinacji, aby nie tylko zapisać się na kurs, ale aktywnie w nim uczestniczyć, w wolnym czasie interesować się kulturą, czytać hiszpańskie czasopisma i oglądać hiszpańskie seriale, a także odrabiać zadania domowe, których jest niemało 🙂 A do tego, to co najważniejsze… mówić, mówić i jeszcze raz mówić.

Myślę, że większość osób jest świadoma, że aby nauka języka obcego miała sens i przyniosła spodziewane efekty, musimy mówić, już od pierwszych zajęć, nie czekając, aż nauczymy się hiszpańskiego, ale ucząc się poprzez konwersację, najpierw bardziej, później coraz mniej sterowaną. Jednak pomimo tej świadomości, cały czas się zdarza, że jak proponujemy hiszpańskie konwersacje, słyszymy: Muszę jeszcze trochę się poduczyć i wtedy będę mogła rozmawiać, po co mam przychodzić, jak i tak nic nie powiem, bez sensu, żebym zabierał czas innym swoim „dukaniem. Odkładamy tego typu spotkania na później, czekamy na odpowiedni moment, boimy się reakcji innych i wstydzimy się mówić przed nieznajomymi.

Są to naturalne emocje, ale warto pamiętać, że tak naprawdę konwersacje i możliwość wypowiedzi, krótkiej, ale spontanicznej i przekazującej nawet w najprostszy sposób to, co chcemy powiedzieć w innym języku, sprawia nam najwięcej satysfakcji i jest dla nas wspaniałym dowodem, naszych postępów w nauce języka hiszpańskiego. Nie ma znaczenia czy uczymy się pół roku, dwa lata czy pięć. Podczas rozmowy, tak jak to bywa także w praktyce, zawsze można poprosić aby ktoś powtórzył, powiedzieć coś innymi słowami czy dopytać.

Wszystkie te „zabiegi”, są jak najbardziej naturalnym składnikiem konwersacji i ułatwiają nam komunikację. Dlatego nie bójcie się mówić, ani popełniać błędów. Hiszpanie i Latynosi niezwykle doceniają nawet próby porozumienia się z nimi w języku. hiszpańskim. Głównie z racji tego, że sami często nie mówią wystarczająco dobrze (lub w ogóle) w języku obcym. Do tego, niezwykle miło jest usłyszeć po roku nauki, „ale Ty dobrze mówisz po hiszpańsku” a zdarza się to nie rzadko, bo naprawdę Hiszpanie z podziwem patrzą ile osób w Polsce, z entuzjazmem i zapałem podchodzi, nie tylko do języka hiszpańskiego, ale także kultury, literatury czy muzyki.

Chcemy chłonąć wspaniały hiszpański świat, a takim najbliższym nam zanurzeniem, bez wyjazdu z kraju jest rozmowa… oczywiście z Native-em, ale także z Polakami, którzy spotykając się na kawie, mówią tylko w języku hiszpańskim, dzielą się swoimi doświadczeniami, opiniami i poglądami.

Dla mnie osobiście jest to najprzyjemniejsza forma kursu, obserwować jak ludzie, śmieją się, wzajemnie dopytują, z zaciekawieniem słuchają i proszą o rady, a wszystko to w j. hiszpańskim. Bardzo polecam skorzystanie z każdej możliwości jaką macie, aby uczestniczyć w hiszpańskich wydarzeniach, spotkaniach czy konwersacjach. Nawet w formie online, aby nie zapomnieć jak wspaniale jest mówić i słuchać języka hiszpańskiego, a jak tylko będzie możliwość w formie stacjonarnej. Nie da się ukryć, że nic nie zastąpi energii i radości płynącej ze spotkań „na żywo”, najlepiej z hiszpańską muzyką w tle, ale na razie lepsza forma zdalna niż żadna.

A wiecie co słyszymy po spotkaniach konwersacyjnych? Ale dobrze, że przyszłam, kiedy następne spotkanie? Nie było tak źle jak się myślałem 😉

Tak więc pamiętaj, że nie ważne na jakim etapie nauki jesteś, po prostu mów i czerp z tego przyjemność 🙂 U nas w szkole obecnie organizujemy cykliczne konwersacje w formie płatnej na różnych poziomach, ale także pojawiają się wydarzenia i opcje bezpłatne, aby łączyć pasjonatów j.hiszpańskiego, dać możliwość poznania się  oraz stworzyć miejsce do swobodnej wymiany Waszych doświadczeń.

Udostępnij ten wpis

ZAPISY DLA NOWYCH UCZNIÓW NA ROK 2023/24

Kursy hiszpańskiego dla dzieci online

Cieszymy się, że jesteś zainteresowany/a rozpoczęciem zajęć w naszej szkole. Już teraz masz możliwość zarezerwowania miejsca na kursie języka hiszpańskiego w promocyjnej cenie first minute!

bwcoaKmG@0.5x
1luNVjAG@0.5x
girl-with-brush-drawing-sun-on-paper-PND2R36.jpg
linie
Co zyskujesz zapisując się do 31 lipca?

- oszczędzasz 80 zł na jednym kursie
- otrzymujesz – 50 zł rabat rodzinny
- za polecenie jednego ucznia kolejne - 50 zł na kurs
- pierwszeństwo miejsca w grupie 

Oferta jest ważna tylko do 31 lipca 2023. Koniec zapisów za:

0 Dni :
0 Godzin :
0 Minut :
0 Sekund

Oferta ważna była do 31 lipca 2023 r.

REZERWUJĘ MIEJSCE

Kursy hiszpańskiego dla dzieci online

Jeśli masz do nas jakieś pytania, lub chcesz porozmawiać o ofercie zadzwoń do nas, napisz, lub umów się na spotkanie. 

kółka
DkhJ5Gwq@0.5x
linie


*W przypadku rezygnacji do 5 września, opłata rezerwacyjna zostanie zwrócona w całości.

Tak więc, nie ma ryzyka, same korzyści:)