fbpx

Día de los Muertos

Kursy hiszpańskiego dla dzieci online

Día de los Muertos, czyli Dzień Zmarłych, to wyjątkowe i pełne kolorów święto obchodzone przede wszystkim w Meksyku, ale także w innych krajach latynoamerykańskich. To okazja, aby uczcić pamięć zmarłych i świętować ich życie w niezwykle barwny sposób. Chociaż brzmi to jak okazja do żałoby, Día de los Muertos to raczej święto pełne radości, kolorów i tradycji.

Obchody Día de los Muertos zazwyczaj odbywają się 1 i 2 listopada, na Dni Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. W te dni rodziny gromadzą się na cmentarzach, aby odwiedzić groby swoich bliskich. Przynoszą ze sobą ulubione potrawy, napoje i kwiaty, a także tradycyjne ozdoby z kolorowych papierów i cukru. Na grobach ustawiane są tzw. ofrendy, czyli ołtarze z fotografiami zmarłych, symbolami religijnymi i ulubionymi przedmiotami zmarłych.

Najbardziej charakterystycznym elementem Día de los Muertos są kolorowe maski i kostiumy zmarłych, które przypominają popularnych bohaterów książki “Colorín Colorado”. Wszystko to jest ozdabiane kwiatami, pięknymi wzorami i kolorami. To święto jest zdecydowanie pełne życia, a nie smutku.

KONKURS

Z okazji Día de los Muertos, przygotowaliśmy konkurs, w którym nasi najmłodsi uczniowie będą mieli okazję zaprezentować swoje artystyczne umiejętności, tworząc rysunki z bohaterami książki “Colorín Colorado” w stylu Día de los Muertos. To świetna okazja, aby połączyć kreatywność z tradycją i poznać kulturę innych narodów. Więcej informacji znajdziecie TUTAJ

Tytuł konkursu: Przebierz robota na Día de los Muertos
Co trzeba zrobić?: Przebrać robota z podręcznika #ColorinColorado na Día de los Muertos 😊 dowolną techniką. Można rysować, malować, rzeźbić i wyklejać, im bardziej kreatywnie, tym lepiej 🙂 Zdjęcia prac należy zamieścić pod tym postem lub dostarczyć do siedziby szkoły. Wszystkie prace konkursowe zostaną zamieszczone w komentarzach.
Na zgłoszenia czekamy do 5 listopada włącznie. Do wygrania, przeróżne akcesoria z bohaterami Colorín Colorado.
Regulamin konkursu: TUTAJ

WARSZTATY

Dodatkowo dla naszych najmłodszych uczniów organizujemy warsztaty Día de los Muertos, na których będą mogli dowiedzieć się więcej o tradycjach i zwyczajach związanych z tym świętem. Będą mieli okazję do własnoręcznego tworzenia tradycyjnych ozdób i poznania kolorowej historii Día de los Muertos. Wszystkie informacje możecie znaleźć w naszym wydarzeniu: Warsztaty Día de los Muertos

Poniżej kilka najważniejszych informacji:
Data: 3 listopada 2023 godz. 17:00 – 19:00
Miejsce: ul. Kartuska 41, Gdynia

Wstęp dla naszych kursantów : 40zł
Wstęp dla osób spoza szkoły: 50zł
Liczba miejsc jest ograniczona. Przebrania mile widziane.

Dia de los Muertos to święto, które celebruje życie i pamięć zmarłych w niezwykły sposób. To czas, kiedy tradycja, sztuka i radość spotykają się, tworząc niezapomniane doświadczenie, które pozwala nam uczcić naszych przodków i czerpać inspirację z kultury Meksyku.

Zapisy przyjmujemy mailowo na info@vivalavida.com.pl oraz telefonicznie 515 817 263.
Bilet można również zakupić w naszym sklepie: TUTAJ

Udostępnij ten wpis

ZAPISY DLA NOWYCH UCZNIÓW NA ROK 2023/24

Kursy hiszpańskiego dla dzieci online

Cieszymy się, że jesteś zainteresowany/a rozpoczęciem zajęć w naszej szkole. Już teraz masz możliwość zarezerwowania miejsca na kursie języka hiszpańskiego w promocyjnej cenie first minute!

bwcoaKmG@0.5x
1luNVjAG@0.5x
girl-with-brush-drawing-sun-on-paper-PND2R36.jpg
linie
Co zyskujesz zapisując się do 31 lipca?

- oszczędzasz 80 zł na jednym kursie
- otrzymujesz – 50 zł rabat rodzinny
- za polecenie jednego ucznia kolejne - 50 zł na kurs
- pierwszeństwo miejsca w grupie 

Oferta jest ważna tylko do 31 lipca 2023. Koniec zapisów za:

0 Dni :
0 Godzin :
0 Minut :
0 Sekund

Oferta ważna była do 31 lipca 2023 r.

REZERWUJĘ MIEJSCE

Kursy hiszpańskiego dla dzieci online

Jeśli masz do nas jakieś pytania, lub chcesz porozmawiać o ofercie zadzwoń do nas, napisz, lub umów się na spotkanie. 

kółka
DkhJ5Gwq@0.5x
linie


*W przypadku rezygnacji do 5 września, opłata rezerwacyjna zostanie zwrócona w całości.

Tak więc, nie ma ryzyka, same korzyści:)