fbpx

Język hiszpański Trójmiasto

Viva la vida to pasja i zamiłowanie do Hiszpanii i jej kultury

CO NAS WYRÓŻNIA?

Co nas wyróżnia?

SZKOŁA Z CERTYFIKATEM

Jesteśmy szkołą z licencjonowaną metodą dla dzieci „Colorin Coloraado” i posiadamy odpowiednie szkolenie w tym zakresie, a także w nauczaniu j.hiszpańskiego dla dorosłych metodą naturalną „Arcoiris”
Certyfikat Colorin Coloraado.

NIETYPOWE KONWERSACJE

Dla osób, które wolą mniej tradycyjną metodę nauki, prowadzimy konwersacje w kawiarni Kofeina w centrum Gdyni. Idealne dla osób, które chcą się spotkać, miło spędzić czas i po prostu porozmawiać po hiszpańsku, przy filiżance pysznej kawy 🙂

NATIVE SPEAKER

Dzieci mają możliwość nauki z Native speakerem, z wieloletnim doświadczeniem w pracy z najmłodszymi, dzięki czemu już od pierwszych zajęć uczą się pokonywać barierę językową i wsłuchują się w akcent rodowitego Hiszpana.

KURSY

Nasze kursy hiszpańskiego

Hiszpański dla dzieci

dzieci w wieku 4-10 lat.

Dzieci uczymy przy wykorzystaniu metody „Colorín Colorado”. Najmłodsi uczą się języka w sposób naturalny, przyswajając materiał wszystkimi zmysłami.

Hiszpański dla dorosłych

powyżej 18 lat

Prowadzimy szereg kursów dla dorosłych; od zajęć indywidualnych po zajęcia w parach, grupowe i kursy on-line.

Kursy dla firm

Hiszpański dla firm i instytucji

Zapewniamy korzystne warunki i szybkie efekty w przyjaznej atmosferze. Wszystkie szczegóły współpracy ustalane są podczas indywidualnego spotkania.

Wyślij zgłoszenie

Jeśli chcieliby Państwo uzyskać więcej informacji dotyczących kursów firmowych, zapraszamy do kontaktu pod numerem tel. 515 817 263 lub wysyłając maila na adres: [email protected]

NABÓR

Najbliższe kursy hiszpańskiego

Hiszpańskie konwersacje

Zapraszamy do kawiarni Kofeina w centrum Gdyni na konwersacje w j. hiszpańskim. Spotkania odbywają się raz w tygodniu i podzielone są na grupy w zależności od stopnia znajomości języka.

Każdy znajdzie coś dla siebie. Ciekawe tematy i przyjemna atmosfera. Idealne dla osób, które chcą podszkolić swoje umiejętności językowe zamiast standardowego kursu lub jako dodatek do zajęć podstawowych.

min. liczba osób: 3

Kursy standardowe wrzesień 2020

Już teraz przyjmujemy zapisy na kursy grupowe i zajęcia indywidualne zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Zajęcia prowadzimy w Gdyni Cisowej, Gdyni Dąbrowie, w Suchym Dworze oraz na Działkach Leśnych . Zajęcia mogą odbywać się zarówno w godzinach popołudniowych jak i porannych. Zapraszamy do kontaktu.

PROMOCJE

Promocje

Tylko 55zł za 1h

Przy zakupie minimum 15h cena za lekcję wynosi tylko 55zł.

5% Gdynia Rodzinna

Posiadacze karty Gdynia Rodzinna otrzymają 5% zniżki dla dzieci na kursy grupowe i półkolonie w sezonie letnim bądź zimowym

Zniżka 10% dla studentów

Studiujesz? Przy okazaniu legitymacji studenckiej otrzymasz 10% zniżki na zajęcia grupowe!

DZLACZEGO MY

Dlaczego warto uczyć się z nami hiszpańskiego?

Z

Profesjonalna kadra

Każdy z naszych lektorów posiada doświadczenie w nauczaniu, a co najważniejsze- uczy bo lubi, a nasze zaangażowanie i kompetencje potwierdzone są certyfikatami.

Z

Indywidualne podejście

Staramy się spełniać w jak największym stopniu oczekiwania naszych klientów, dlatego zarówno zajęcia grupowe jak i indywidualne prowadzone przy uwzględnieniu potrzeb naszych kursantów.

Z

Szybkie efekty

Już po pierwszych zajęciach kursanci mają za sobą dialogi po hiszpańsku a dzięki częstym powtórkom, są w stanie uczynić szybkie postępy.

Z

Konkurencyjne ceny

Ceny nie są wygórowane, a jedynie dostosowane do jakości świadczonych usług.

Z

Bezkonkurencyjna jakość

Wszystko co robimy, robimy najlepiej jak potrafimy, z wielkim zaangażowaniem w każdy powierzony nam projekt.

Na poszerzenie horyzontów

Partnerzy

dla najmłodszych

Hiszpański Klub dla dzieci

Od nowego roku szkolnego 2019/2020 zapraszamy dzieci do naszego hiszpańskiego klubu. Miejsce przyjazne wszystkim dzieciom, które chcą poznawać j. hiszpański i kulturę jego kraju poprzez gry, zabawy i mile spędzony czas . Zajęcia będą odbywały się cyklicznie w soboty w godzinach porannych. Więcej szczegółów wkrótce

O Nas

Nasza historia

Viva la vida została stworzona z pasją i zamiłowaniem do Hiszpanii i jej bogatej kultury. Założenie i prowadzenie szkoły języka hiszpańskiego stało się naszym marzeniem, dlatego w każde działanie wkładamy dużo serca i zaangażowania, starając się w jak największym stopniu spełniać oczekiwania naszych klientów.

Jesteśmy na rynku od 2016 r. i od tego czasu szkoła cały czas się rozwija, oferując coraz więcej kursów i wydarzeń związanych z hiszpańską kulturą. Lektorzy prowadzący zajęcia posiadają wieloletnie doświadczenie w nauczaniu zarówno dzieci jak i dorosłych, a do tego w każdym możliwym momencie korzystają z dodatkowych szkoleń, które pozwalają zwiększyć ich kompetencje w sferze nauczania.

Naszym priorytetem jest komunikacja zarówno w j. hiszpańskim, więc już od pierwszego spotkania staramy się, aby zajęcia prowadzone właśnie w tym języku, jak i po polsku, ponieważ zależy nam na nawiązaniu relacji z naszymi uczniami. Ważne jest dla nas, aby każdy czuł się swobodnie, a nasze kursy, pomimo, że są związane z nauką, były przyjemnym oderwaniem od codziennych obowiązków.

Uczniów

wypitych kaw

Nauczycieli

Kursów językowych

OPINIE

Co mówią nasi uczniowie

Uczęszczałem na zajęcia idywidualne, lekcje były interesujące i dobrze przygotowane, profesjonalne zaplecze dydaktyczne a co najważniejsze miła i sprzyjająca nauce atmosfera 😉 polecam.

Igor

Zajęcia są fantastyczne, atmosfera przezabawna, sprzyjająca nauce :)) Wspaniały relaks od codzienności.

Darek

Bardzo polecam! Marlena to konkretna i pozytywna nauczycielka, potrafi urozmaicać zajęcia. Nigdy nie jest nudno, nauka j. hiszpańskiego tylko w VIVA LA VIDA!

Zuza

Serdecznie polecam naukę w szkole Viva la vida, Przemiła nauczycielka Marlena, która potrafi stworzyć atmosferę sprzyjającą nauce języka hiszpańskiego.

Kasia

Cudowna atmosfera, taka nauka to przyjemność. Polecam!

Paulina

Gorąco polecam szkole Viva la vida! Nauka z nią to sama przyjemność

Ela

Ciekawe zajęcia nauki języka hiszpańskiego, na których czas upływa nie wiedzieć kiedy. Sympatyczna atmosfera, kameralna grupa, nauka dostosowana do tempa uczniów. Chce się przyjeżdżać na lekcje!

Ania

Gorąco polecam! Uczę się hiszpańskiego z Viva la Vida od roku i nie wyobrażam sobie lepszej szkoły. Uczyłam się już wielu języków w wielu szkołach, jednak metody nauczania w szkole Viva la Vida przewyższają wszelkie inne. Dziękuję za wspaniałe lekcje.

Anna

AKTUALNOŚCI

Najnowsze wpisy na naszym blogu

Viva la vida – Niech żyje życie

Viva la vida – Niech żyje życie

Viva la vida - Niech żyje życie Zgodnie z tą myślą przewodnią, prowadzimy nasze kursy i hiszpańskie spotkania. U nas uczniowie czują się swobodnie, naturalnie i bezstresowo. Przychodzą na kursy z uśmiechem i pozytywnym nastawieniem, albo przynajmniej w takim nastroju...

czytaj dalej

FAQ

Najczęstsze pytania

Czy zajęcia prowadzone są przez polskich lektorów czy przez native speakerów?

W naszej kadrze mamy zarówno lektorów polskojęzycznych jak i native speakerów z Hiszpanii. Podczas zajęć grupowych lektorzy są odgórnie dopasowani do grupy. Natomiast w przypadku zajęć indywidualnych, kursant sam może wybrać na jaki profil lektora się decyduje, jeśli oczywiście będzie możliwość dopasowania godzin i dni odpowiadających dwóm stronom. Jednakże bez względu na język ojczysty lektora, zajęcia prowadzone są w j. hiszpańskim, a każdy nauczyciel posiada wieloletnie doświadczenie w nauczaniu języka.

Jaka jest metodologia prowadzenia zajęć dla dorosłych?

W przypadku zajęć na poziomach początkujących tj. A1-A2 a także w większości kursów na poziomie B1 wykorzystujemy metodę Arcoiris i opieramy się na podręczniku o tej samej nazwie. Jest to metoda nastawiona na konwersację, dlatego też podczas zajęć skupiamy się na rozmowie, powtarzaniu poznanego materiału i wyjaśnianiu nowych lub niezrozumiałych zagadnień, natomiast większość ćwiczeń gramatycznych, a także powtórka słownictwa, wykonywana jest samodzielnie w domu. Nie jest to tradycyjna praca z książką i wypełnienie zadań, ale bazujemy głównie na podręczniku, ponieważ zawiera tak spójne treści, że sam kursant chętnie do niego powraca. Do tego posiada bardzo dużo materiałów dodatkowych, pozwalających na utrwalenie poznanych zagadnień. W grupach bardziej zaawansowanych, materiały i podręczniki dobierane są w zależności od profilu i preferencji grupy, natomiast na pierwszym miejscu także stawiamy konwersację i umiejętność praktycznego wykorzystania języka, chyba że kursant zadecyduje inaczej.

Jaka jest metodologia prowadzenia zajęć dla dzieci?

W naszej szkole dzieci uczą się przy pomocy metody “Colorin Colorado” wydawnictwa Przystanek Edu. Jest to nowoczesna i bardzo spójna metoda, która pozwala chłonąć j. hiszpański wszystkimi zmysłami. Dzieci już od pierwszych zajęć pytają, odpowiadają, słuchają, oglądają i z wielką ciekawością śledzą przygody głównych bohaterów.:) Do dyspozycji dzieci mają książki z płytą cd, gry i dodatkowe karty pracy, mnóstwo kart obrazkowych ułatwiających poznanie nowego słownictwa, a także zrozumienie historyjek. Dodatkowo dla chętnych, jest możliwość wykupienia rocznego dostępu do bardzo rozbudowanej platformy internetowej „Rockalingua”, którą wspieramy się podczas zajęć, ale co najważniejsze- dzieci mogą korzystać z materiałów samodzielnie w domu. Zajęcia nastawione są na konwersacje i koncentrujemy się na tym, aby poznane treści, dzieci potrafiły wykorzystać w praktyce.

Czy zajęcia dla dzieci może prowadzić native speaker, nawet jeśli nie zna polskiego?

Tak, oczywiście. Nasi lektorzy posiadają wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi, nawet już w wieku przedszkolnym i w nauczaniu języka hiszpańskiego. Zajęcia prowadzone są poprzez piosenki, taniec i karty obrazkowe. Materiał jest przedstawiany w taki sposób, że dzieci rozumieją kontekst nawet bez tłumaczenia na j. polski. Uważamy, że zajęcia z osobą z kraju, którego języka się uczą, tworzą wartością dodaną i są dla dzieci ciekawe i atrakcyjne. W ten sposób już od najmłodszych lat, nasi kursanci eliminują barierę językową, ponieważ widzą, że jest to jedyny sposób na porozumienie się z nauczycielem 🙂

Czy mogę zapisać na półkolonie dziecko, które nie miało wcześniej kontaktu z j.hiszpańskim?

Jak najbardziej. Znajomość j.hiszpańskiego nie jest wymagana podczas półkolonii. Oczywiście prowadzone są zajęcia w j.hiszpańskim i zawsze przebywa z nami native speaker, ale też przez cały czas trwania półkolonii obecny jest opiekun polskojęzyczny (który zna j.hiszpański). Dbamy o to, aby zarówno dzieci mające już podstawy, mogły poszerzać swoją wiedzę, a dzieci, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z j.hiszpańskim, czuły się swobodnie. Są to zajęcia prowadzone w wakacje, więc naszym głównym celem, poza ciągłym kontaktem z językiem hiszpańskim, jest dobra zabawa i niezwykłe i niezapomniane chwile spędzone podczas półkolonii. Dzieci podczas 5 dni, poznają kulturę Hiszpanii i jej język, ale też uczestniczą w zajęciach sportowych, integracyjnych, przebywają na świeżym powietrzu, biorąc udział w różnego rodzaju zorganizowanych zabawach, spektaklach i wyjściach rekreacyjnych.

Czy na zajęcia można zapisać się przez cały rok?

Tak, można dołączyć do grupy, nawet jeśli rok szkolny lub kolejny semestr już się rozpoczął, jednak pod warunkiem, że poziom znajomości języka jest zbliżony do poziomu grupy, do której dana osoba chciałaby się zapisać. Standardowe kursy rozpoczynają się pod koniec września lub początek października, drugi semestr mniej więcej w połowie lutego, natomiast jeśli zbiorą się min. 4 osoby, które byłyby chętne aby rozpocząć naukę w innym terminie, jak najbardziej taką grupę możemy zorganizować. W przypadku zajęć „one to one”, można zapisać się w dowolnej chwili, ponieważ termin i częstotliwość zajęć ustalane są indywidualnie

Czy jest możliwość odrobienia nieobecności?

Jeśli w szkole jest inna grupa na podobnym poziomie, to po wcześniejszym zgłoszeniu, można uczestniczyć w zajęciach w celu odrobienia nieobecności. Natomiast jeśli nie ma grupy na tym samym poziomie, to po przesłaniu prośby od kursanta, lektor prowadzący wysyła wszelkie informacje i materiały niezbędne do nadrobienia omawianego materiału i służy pomocą i wyjaśnieniem, na kolejnych zajęciach, w przypadku wątpliwości czy powstałych niejasności.

Od jakiego wieku można zapisać dziecko na kurs?

Nasi najmłodsi kursanci mają 4 lata i chętnie uczestniczą w zajęciach. Nie jest jednak wykluczone, że w przyszłości pojawią się nawet młodsi ochotnicy . Zajęcia dla dzieci prowadzone są poprzez gry i zabawy i są dostosowane do wieku dzieci. Jednak jest to kwestia indywidualna i zachęcamy, aby dzieci w tak młodym wieku, uczestniczyły w zajęciach, jeśli sprawia im to przyjemność. ☺

Czy przed rozpoczęciem kursu, muszę napisać test sprawdzający poziom znajomości języka?

Nie. Na początku zawsze pytamy o poziom znajomości języka, a także o dotychczasowy przebieg nauki. Zazwyczaj kursant jest w stanie ocenić na jakim etapie się znajduje, a nawet obiektywnie stwierdzić czy poziom, którym powinien posługiwać się w teorii, jest tożsamy z praktyką. Jeśli jednak uczeń nie potrafi ocenić poziomu znajomości j. hiszpańskiego, wolimy w takim przypadku porozmawiać, przeprowadzić krótki wywiad i na tej podstawie dobrać odpowiednią grupę. Gdyby jeszcze były wątpliwości, można przyjść na pierwsze zajęcia i zobaczyć czy jest to grupa dopasowana do naszych oczekiwań. Uważamy, że testy nie zawsze oddają realny poziom naszej wiedzy, natomiast gdyby ktoś był zwolennikiem takiej formy, to test sprawdzający jak najbardziej możemy przeprowadzić ☺

Zgłoszenie na zajęcia

Preferowane dni*

Preferowane godziny*