fbpx

Drodzy Uczniowie szkoły Viva la vida oraz Rodzice naszych Uczniów 🙂
Chcielibyśmy poinformować, że już od 20 marca wprowadzamy zajęcia on-line. Cieszy nas, że znaleźliśmy rozwiązanie, które zapewni nam możliwość organizowania dobrych jakościowo, poważnych lekcji.
Przez najbliższe tygodnie będziemy korzystać z aplikacji/programu ZOOM. Jest to rozwiązanie które jest dla Państwa bezpłatne, pewne, jedno z najlepszych na rynku.

Wymaga jedynie jednorazowego pobrania darmowej aplikacji (na telefon) lub programu (komputer/tablet). Poniżej przygotowaliśmy szczegółowe instrukcje.

Lekcje będą wprowadzane stopniowo, będziemy również łączyć się z grupami testowo, by sprawdzić czy działa sprzęt, głośność, czy nas widać, słychać.

INSTALACJA APLIKACJI ZOOM NA KOMPUTERZE / TABLECIE*

By nauka na komputerze/tablecie* była możliwa, musisz jeden raz pobrać aplikację Zoom. Oto instrukcja.
1. Wejdź na https://zoom.us/download
2. Pobierz: „Zoom Client for Meetings” (kliknij DOWNLOAD)
3. Pobierzesz plik „ZoomInstaller.exe” (kliknij ZAPISZ PLIK)
4. Po kliknięciu może pojawić się pytanie „Czy chcesz uruchomić ten plik?” Kliknij URUCHOM.
5. Po instalacji program jest gotowy do działania.

Prawdopodobnie po instalacji program się uruchomi i zobaczysz biały prostokąt z przyciskami „JOIN a meeting” oraz „SIGN IN”. Na razie wyłącz aplikację.

Działania dodatkowe: jeśli możesz, utwórz skrót na Pulpicie lub dodaj program do paska startowego, tak by było go łatwiej znaleźć).

Ważne! Nie będziesz musiał zakładać żadnego konta, podawać swoich danych czy powtarzać instalacji kilkukrotnie. Od tej chwili jesteś gotowy do lekcji on-line.

INSTALACJA APLIKACJI ZOOM NA TELEFONIE/TABLECIE

By nauka na telefonie/smartfonie/tablecie* była możliwa, musisz jeden raz pobrać aplikację Zoom. Oto instrukcja.
1. Wejdź do sklepu PLAY lub APP STORE
2. Zainstaluje aplikację „Zoom Cloud Meetings”
3. Po instalacji program jest gotowy do działania.

Prawdopodobnie po instalacji program się uruchomi i zobaczysz biały prostokąt z przyciskami „JOIN a meeting” oraz „SIGN IN”. Na razie wyłącz aplikację.

Działania dodatkowe: jeśli możesz, wrzuć aplikację na ekran główny, tak by było ją łatwiej znaleźć).

Ważne! Nie będziesz musiał zakładać żadnego konta, podawać swoich danych czy powtarzać instalacji kilkukrotnie. Od tej chwili jesteś gotowy do lekcji on-line.

WARUNKI PRACY
Zorganizuj sobie / dziecku miejsce do pracy. Pamiętaj, że podczas lekcji Uczniowie również będą się wypowiadać, więc jeśli jest taka możliwość – niech będzie to osobne pomieszczenie/pokój/kącik. W towarzystwie Rodziny Uczniowie mogą się najzwyczajniej w świecie wstydzić!

Pamiętaj, że od Ciebie zależy jak przebiegnie nauka. Skup się, nie zapraszaj na lekcję całej Rodziny, nie planuj obiadu w trakcie lekcji:)

Lekcję on-line traktuj jak zwykłą lekcję, zmienia się tylko miejsce. Uczymy się z tym samym zaangażowaniem!

LEKCJE I PIERWSZA LEKCJA

Jeśli zainstalowałeś już aplikację / program ZOOM, jesteś gotowy do lekcji.
5-10 minut przed lekcją:
1. uruchom aplikację ZOOM.
2. Kliknij „JOIN” lub „JOIN A MEETING”
3. Wpisz „MEETING ID” (pierwsze pole), to numer, ktory otrzymasz z wyprzedzeniem sms-em. Zapisz go na kartce i miej niedaleko biurka/komputera. Numer będzie taki sam dla każdej lekcji.
4. W drugim polu wpisz swoje imię (jeśli w grupie są dwie osoby o takim samym imieniu wpisz imię i nazwisko).
5. Kliknij „JOIN MEETING” i czekaj do godziny lekcji, aż lektor „otworzy klasę”.

NIEZBĘDNY SPRZĘT
1. komputer (najlepiej), tablet, ewentualnie telefon, koniecznie z dostępem do internetu. Idealnie byłoby, gdyby to urządzenie miało kamerę i mikrofon, by było jak na lekcji – widzę i słyszę nauczyciela, a nauczyciel widzi i słyszy mnie. Jeśli macie Państwo do wyboru WI-Fi i połączenie za pomocą kabla – prosimy o wybór połączenia “kablowego“.
2. słuchawki – mogą być zwykłe, od telefonu.
3. Zeszyt, długopis/ołówek/gumka, podręcznik, ćwiczenia, jeśli grupa posiada.

WAŻNE INFORMACJE
Pamiętajmy, że najbliższy czas to nie ferie. Stawiamy na dobre lekcje i zależy nam, by zapewnić Państwu, Dzieciom i Młodzieży nieprzerwany dostęp do lekcji języka hiszpańskiego. Z góry dziękujemy za współpracę i zrozumienie – to również dla nas jest nowa sytuacja. Wkładamy dużo pracy, by ta nauka była możliwa.

W najbliższym czasie – w grupach, gdzie będzie to możliwe – lekcje on-line zastąpią 1:1 lekcje stacjonarne. Ważne jest, by być zmotywowanym i z pozytywnym nastawieniem podejść do tych wyjątkowych spotkań.

PLAN i GODZINY ZAJĘĆ
Jeśli to możliwe, zajęcia przeniesiemy na wcześniejsze, poranne, południowe godziny, kiedy Uczniowie są wypoczęci i pełni energii. Terminy oraz dzień startu lekcji ustalimy z każdą grupą indywidualnie.

WAŻNE!

Po przeczytaniu poniższych informacji i zainstalowaniu programu/aplikacji ZOOM, wyślij proszę sms (na numer 515 817 263, nasz stały numer) i podaj w nim informację:

1. czy Uczeń będzie korzystał z komputera, tabletu czy telefonu (z mikrofonem, słuchawkami)
2. czy masz do dyspozycji drukarkę
3. czy udało Ci się zainstalować program / aplikację zoom (instrukcja poniżej)
4. jeśli chcesz, zrób test prędkości www.speedtest.pl i prześlij nam informację jaki masz “upload“ i “download“.
5. Podpisz się Imieniem i nazwiskiem

Prosimy o przesłanie smsów do czwartku wieczorem (19 marca), grupy, które zaczynają zajęcia w piątek oraz do piątku wieczorem (21 marca), grupy, które startują w przyszłym tygodniu.

Najczęstsze pytania, obawy, wątpliwości:
1. Dlaczego po prostu nie odwołamy lekcji i nie poczekamy do 25 marca?
Na co dzień jesteśmy optymistami, ale uważamy, że szanse na powrót 26 marca są niewielkie. Czeka nas teraz wzrost ilości zachorowań, mówi się raczej o powrocie do zajęć w maju lub czerwcu. Dlatego ważne jest – również dla naszej psychiki – by zachować ciągłość lekcji, nauki, pewnej codziennej rutyny.

2. Boję się że nie poradzę sobie technologicznie
Przygotowaliśmy dla Państwa pełne instrukcje, a wybrany przez nas program jest łatwy w obsłudze. Po pobraniu i pierwszym skorzystaniu z aplikacji, będzie należało jedynie włączyć program, wpisać numer i swoje imię. To wszystko! W sytuacjach trudnych, pomożemy.

3. Czy lekcje on-line są tak samo wartościowe jak lekcje stacjonarne?
Tak, my od dawna szkolimy się w ten sposób! To czy lekcja będzie wartościowa zależy od lektora i Ucznia (oraz Rodzica), jak w przypadku lekcji stacjonarnych, dlatego tak ważna jest współpraca i dobre nastawienie!

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, bardzo prosimy o kontakt:
tel. 515 817 263
mail: [email protected]

Pozdrawiamy
Zespół Viva la vida

Organizacja zajęć online- Ważne informacje!

utworzone przez Viva la vida | Mar 18, 2020 | Ciekawostki | 0 komentarzy

  • Organizacja zajęć online- Ważne informacje!