fbpx

Według Światowego Indeksu Szczęścia, który bierze pod uwagę nie tylko zamożność mieszkańców, ale również ich samopoczucie i wpływ gospodarki na środowisko naturalne większość krajów Ameryki Południowej zajmuje bardzo wysokie miejsca w rankingu. Może ciężko w to uwierzyć, ale są ludzie, którzy nie potrzebują pieniędzy ani dóbr materialnych, żeby cieszyć się urokami życia.

Latynosi akceptują to co mają w danej chwili, pomimo, że dążą do tego, aby polepszyć swoją sytuację i zawszę podchodzą do tego z energią, cieszą się z obecnych dóbr. Prawdziwa mądrość najszczęśliwszych ludzi na Ziemi polega na satysfakcji z pokonywania przeciwności. Jednym z wielu powodów ich radości jest zapewne bogactwo przyrody. Ciężko jest być nieszczęśliwym przebywając na co dzień w otoczeniu niezwykłych widoków i niezliczonych odmian fauny i flory.

Charakterystyczne cechy Latynosów to przede wszystkim świadomość jak korzystać z życia. Tańce i śpiewy na ulicach, głośne śmiechy, żarty, uczestnictwo w przeróżnych świętach i niespożyta energia, która potrafi zarazić najbardziej smutnych i negatywnych odwiedzających. Oni nie przejmują się tym co powiedzą inni, nie robią tego na pokaz, oni naprawdę się cieszą i myślę, że mieszkańcy innych krajów powinni brać z nich przykład. Podczas gdy  europejczycy czytają książki o sukcesie i pogoni za szczęściem, próbując nauczyć się jak być radosnym, mieszkańcy Ameryki Południowej po prostu się cieszą!

Latynosi najbardziej szczęśliwymi mieszkańcami świata :)

utworzone przez Viva la vida | Mar 21, 2016 | Ciekawostki | 0 komentarzy

  • Latynosi najbardziej szczęśliwymi mieszkańcami świata :)