fbpx

Czy wiesz, że w zawodzie animatora nie liczy się ilość ukończonych kierunków ani żadnych specjalistycznych kursów z tej dziedziny. Nie trzeba mieć wielu lat doświadczenia w animacji ani pracować całe życie na tym samym stanowisku.

Więc czy to oznacza, że każdy może być animatorem? Odpowiedź jest prosta… oczywiście, że nie… W tym zawodzie najważniejsza jest osobowość i odpowiedni charakter i są to cechy, których nie można się nauczyć ani tak łatwo zmienić.

Dobry animator musi przede wszystkim być odporny zarówno na stres jak i zmęczenie. Całodzienny kontakt z ludźmi wymaga wiele cierpliwości i umiejętności łagodnego rozwiązywania problemów (jednak zawsze rozwiązywania.) Poza tym praca w animacji to wielogodzinne prowadzenie aktywności plus odpowiednie przygotowanie się do nich, co niejednokrotnie może zająć nawet więcej czasu i wysiłku niż samo przeprowadzenie zajęć. Co więcej animator to osoba niezwykle radosna. Musisz umieć oddzielić swoje prywatne sprawy od życia zawodowego. Klienci są na wakacjach i chcą się bawić, niekoniecznie interesują ich Twoje zmartwienia. Jak wiadomo praca z ludźmi to jeden z najtrudniejszych sposobów na zarobienie na życie a już z pewnością jeśli ludzi się nie lubi. Dlatego też animator musi być tolerancyjny i świadomy, że każdy jest inny i może mieć własną, odmienną opinie od naszej. Tak więc w animacji stwierdzenie „klient ma zawsze rację” często się sprawdza, czy nam się to podoba czy nie.

Ponadto nasza kondycja fizyczna również ma znaczenie. Nie jest priorytetem, ale znacznie ułatwia przetrwanie i zachowanie energii na równomiernie wysokim poziomie przez cały sezon. Musimy zdawać sobie sprawę, że w większości kurortów pracujemy cały dzień na słońcu, uczestnicząc w animacjach sportowych, po czym przygotowujemy się do wieczornych występów i tak przez kilka miesięcy bez przerwy.

Kolejną istotną wartością dla pracodawców jest znajomość języków. Już nie wystarczy znajomość jedynie angielskiego, biorąc pod uwagę, że do większości kurortów przyjeżdżają klienci wielu narodowości. Nadal jednym z najczęściej wybieranych miejsc przez turystów na spędzenie wakacji jest słoneczna Hiszpania. Możemy być pewni, że tam pracy sezonowej nie zabraknie. Dlatego też znajomość języka hiszpańskiego otwiera nam nowe ścieżki. Często nie jest wymagana znajomość hiszpańskiego na poziomie zawansowanym, ale możliwość komunikowania się w tym języku jest wielce ceniona podczas rozpatrywania naszego cv.
Z tego też powodu, jeśli jesteś zainteresowany pracą w animacji zapraszam Cię do przejrzenia naszej oferty kursów językowych dla animatorów, podczas których poznasz nie tylko specjalistyczne zagadnienia ale mnóstwo praktycznych i użytecznych informacji dotyczących tego fascynującego zawodu.

Czy wiesz, że… animator czasu wolnego

utworzone przez Viva la vida | Lut 12, 2016 | Ciekawostki | 0 komentarzy

  • Czy wiesz, że… animator czasu wolnego